Product code: 1.5KE350ARL
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: 1.5KE350ARL
Semiconductor structure unidirectional
Max. off-state voltage 300V
Max. forward impulse current 3.2A
Type of diode transil
Breakdown voltage 350V