Product code: 1.5KE39ARL
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: 1.5KE39ARL
Semiconductor structure unidirectional
Max. off-state voltage 33.3V
Max. forward impulse current 28A
Type of diode transil
Breakdown voltage 39V