Product code: 1210L010WR
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: 1210L010WR
  • Mounting
  • Power
  • Case - inch
  • Operating temperature
  • D dimension
  • Current rating
  • Case - mm
  • Max surge current
  • B dimension
  • A dimension
  • C dimension
  • E dimension
  • Max resistance
  • Type of fuse
  • Switched current
  • Min. resistance
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Fuse: PTC polymer; 100mA; 1210L
Mounting SMD
Power 600mW
Case - inch 1210
Operating temperature -40...85°C
D dimension 0.75mm
Current rating 100mA
Case - mm 3225
Max surge current 10A
B dimension 2.8mm
A dimension 3.43mm
C dimension 1.25mm
E dimension 0.5mm
Max resistance 15Ω
Type of fuse PTC polymer
Switched current 300mA
Min. resistance 1.6Ω