1301460103
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
1301460103
Manufacturer: MOLEX
Manufacturer code: 1301460103
Product downloads
Specification for 1301460103
| IP rating | IP69K |
| Connector | socket |
| Mechanical mounting | screw |
| Type of connector | AC supply |
| Maximum current | 15A |
| Current rating | 15A |
| Connector variant | for strain relief |
| Conform to the norm | CSA |
| Spatial orientation | straight |