Product code: 15BJ16AH
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: 15BJ16AH
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 1.5kW; unidirectional; SMB flat; reel,tape
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure unidirectional
Max. off-state voltage 16V
Max. forward impulse current 57.7A