Product code: 15BJ170CAH
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: 15BJ170CAH
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 1.5kW; bidirectional; SMB flat; reel,tape
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure bidirectional
Max. off-state voltage 170V
Max. forward impulse current 5.5A