Product code: 15BJ28CAH
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: 15BJ28CAH
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 1.5kW; bidirectional; SMB flat; reel,tape
Semiconductor structure bidirectional
Max. off-state voltage 28V
Max. forward impulse current 33.1A