Product code: 15BJ7-5CAH
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: 15BJ7-5CAH
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 1.5kW; bidirectional; SMB flat; reel,tape
Semiconductor structure bidirectional
Max. off-state voltage 7.5V
Max. forward impulse current 116.3A