BOURNS - 15KPA066C-SD-Q - TVS Diode, 15KPA-SD-Q Series, Bidirectional, 66 V, 96.9 V, DO-218, 2 Pins
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
15KPA066C-SD-Q
Manufacturer: BOURNS
Manufacturer code: 15KPA066C-SD-Q
Product downloads
Specification for BOURNS - 15KPA066C-SD-Q - TVS Diode, 15KPA-SD-Q Series, Bidirectional, 66 V, 96.9 V, DO-218, 2 Pins