Test lead; 60VDC; 30VAC; 20A; banana plug 4mm,both sides; Len: 1m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
2119-100J
Manufacturer: ELECTRO-PJP
Manufacturer code: 2119-100J
Product downloads
Specification for Test lead; 60VDC; 30VAC; 20A; banana plug 4mm,both sides; Len: 1m
| Operating temperature | -60...180°C |
| Colour | yellow |
| Wire insulation material | silicone |
| Cable length | 1m |
| Current rating | 20A |
| Rated voltage | 30V AC, 60V DC |
| Connector variant | with 4mm axial socket |
| Type of test accessories | test lead |