Wire; LifY-Toy; 2x0.04mm2; 60V; 10m; Cu; stranded; black,red
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
212-10
Manufacturer: DONAU ELEKTRONIK
Manufacturer code: 212-10
Product downloads
Specification for Wire; LifY-Toy; 2x0.04mm2; 60V; 10m; Cu; stranded; black,red
| Operating temperature | -40...85°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | Cu |
| Number of cores | 2 |
| Wire insulation material | PVC |
| Rated voltage | 60V |
| Cable external diameter | 0.6mm |
| Insulation colour | black, red |
| Type of wire | test lead cable |