Test lead; 12A; insulated; Len: 1m; blue; Cond.cross sec: 0.75mm2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
2311-IECIV-100BL
Manufacturer: ELECTRO-PJP
Manufacturer code: 2311-IECIV-100BL
Product downloads
Specification for Test lead; 12A; insulated; Len: 1m; blue; Cond.cross sec: 0.75mm2
| Operating temperature | -20...80°C |
| Colour | blue |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | brass |
| Wire insulation material | silicone |
| Cable length | 1m |
| Current rating | 12A |
| Connector variant | insulated |
| Conform to the norm | EN 61010 |
| Type of test accessories | test lead |