Test lead; 20A; banana plug 4mm,both sides; insulated; Len: 2m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
2312-IEC-200BN
Manufacturer: ELECTRO-PJP
Manufacturer code: 2312-IEC-200BN
Product downloads
Specification for Test lead; 20A; banana plug 4mm,both sides; insulated; Len: 2m
| Operating temperature | -20...80°C |
| Colour | brown |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | brass |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 2m |
| Current rating | 20A |
| Connector variant | insulated |
| Conform to the norm | CAT II 1000V, CAT III 1000V |
| Type of test accessories | test lead |