Test lead; 36A; banana plug 4mm,both sides; insulated; Len: 0.5m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
2314-IEC-50V
Manufacturer: ELECTRO-PJP
Manufacturer code: 2314-IEC-50V
Product downloads
Specification for Test lead; 36A; banana plug 4mm,both sides; insulated; Len: 0.5m
| Operating temperature | -20...80°C |
| Colour | green |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | brass |
| Wire insulation material | silicone |
| Cable length | 500mm |
| Current rating | 36A |
| Connector variant | insulated |
| Conform to the norm | CAT II 1000V, CAT III 1000V |
| Type of test accessories | test lead |