Test lead; 25A; banana plug 4mm,both sides; insulated; Len: 0.25m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
2315-IEC-25V
Manufacturer: ELECTRO-PJP
Manufacturer code: 2315-IEC-25V
Product downloads
Specification for Test lead; 25A; banana plug 4mm,both sides; insulated; Len: 0.25m
| Operating temperature | -20...80°C |
| Colour | green |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | brass |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 250mm |
| Current rating | 25A |
| Connector variant | insulated |
| Conform to the norm | CAT II 1000V, CAT III 1000V |
| Type of test accessories | test lead |