Test lead; 12A; banana plug 4mm,angular banana plug 4mm; blue
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
2350-IEC-150BL
Manufacturer: ELECTRO-PJP
Manufacturer code: 2350-IEC-150BL
Product downloads
Specification for Test lead; 12A; banana plug 4mm,angular banana plug 4mm; blue
| Operating temperature | -20...80°C |
| Colour | blue |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | brass |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 1.5m |
| Current rating | 12A |
| Connector variant | insulated |
| Conform to the norm | CAT II 1000V, CAT III 1000V, EN 61010-031 |
| Type of test accessories | test lead |