Test lead; 70VDC; 33VAC; 12A; banana plug 4mm,both sides; Len: 1m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
2511-100BL
Manufacturer: ELECTRO-PJP
Manufacturer code: 2511-100BL
Product downloads
Specification for Test lead; 70VDC; 33VAC; 12A; banana plug 4mm,both sides; Len: 1m
| Colour | blue |
| Wire insulation material | silicone |
| Cable length | 1m |
| Current rating | 12A |
| Rated voltage | 33V AC, 70V DC |
| Connector variant | insulated |
| Conform to the norm | CAT II 600V, EN 61010-031 |
| Type of test accessories | test lead |