Pluggable terminal block
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
38.0
Product code:
2645680000
Manufacturer: WEIDMÜLLER
Manufacturer code: 2645680000
Specification for Pluggable terminal block
| Operating temperature | -40...105°C |
| Contacts pitch | 5mm |
| Electrical mounting | THT |
| Kind of connector | male |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | green |
| Current rating | 15A |
| Spatial orientation | angled 90° |