Tool accessories: fast cutting mill; Ø: 6mm; Ø: 6mm; C; rounded
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
2665 120 52
Manufacturer: RECA
Manufacturer code: 2665 120 52
Specification for Tool accessories: fast cutting mill; Ø: 6mm; Ø: 6mm; C; rounded
| Material | HSS |
| Version | C |
| Application | universal |
| Shape | rounded |
| Overall length | 60mm |
| Plunger diameter | 6mm |
| Tools application | cast iron, steel |
| Working part length | 20mm |
| Tip diameter | 6mm |
| Type of power tool accessories | fast cutting mill |