Test lead; 36A; banana plug 4mm,both sides; Len: 0.25m; grey
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
2717-IEC-25G
Manufacturer: ELECTRO-PJP
Manufacturer code: 2717-IEC-25G
Product downloads
Specification for Test lead; 36A; banana plug 4mm,both sides; Len: 0.25m; grey
| Colour | grey |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 250mm |
| Current rating | 36A |
| Rated voltage | 1kV |
| Connector variant | insulated, with 4mm axial socket |
| Conform to the norm | CAT II 1000V, CAT III 1000V, EN 61010-031 |
| Type of test accessories | test lead |