Meter; on panel; digital; 0÷220°C; 96x96mm; Features: input x4
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
2CSG524000R2021
Manufacturer: ABB
Manufacturer code: 2CSG524000R2021
Product downloads
Specification for Meter; on panel; digital; 0÷220°C; 96x96mm; Features: input x4
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP52 |
| Interface | RS485 |
| Temperature measuring range | 0...220°C |
| Kind of display used | LED |
| Measuring instrument features | input x4 |
| Type of meter | temperature meter |
| Measurement | temperature (external probe required Pt100) |
| Kind of meter | digital, mounting |
| Dimensions (W x H x D) | 96x96x96mm |