3-103-835
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
3-103-835
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 3-103-835
Product downloads
Specification for 3-103-835
| Operating temperature | -25...70°C |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | SNAP-IN |
| Type of connector | AC supply |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Connector variant | type F |
| Conform to the norm | IEC |