3-109-717
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
3-109-717
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 3-109-717
Product downloads
Specification for 3-109-717
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | screw |
| Type of connector | AC supply |
| Current rating | 15A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Connector variant | C18 |
| Conform to the norm | VDE |