Diode: TVS; 30kW; 33.5V; 548.9A; bidirectional; R6; bulk
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
30KP30CA-CDI
Manufacturer: CDIL
Manufacturer code: 30KP30CA
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 30kW; 33.5V; 548.9A; bidirectional; R6; bulk
| Mounting | THT |
| Case | R6 |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 548.9A |
| Type of diode | transil |
| Leakage current | 10mA |