Plug; 4mm banana; 15A; 5kVDC; red; Overall len: 37.31mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
3364-2
Manufacturer: POMONA
Manufacturer code: 3364-2
Product downloads
Specification for Plug; 4mm banana; 15A; 5kVDC; red; Overall len: 37.31mm
| Mounting | on cable |
| Connector | plug |
| Colour | red |
| Material | copper beryllium |
| Current rating | 15A |
| Rated voltage | 5kV DC |
| Connector variant | non-insulated, with 4mm transversal socket |
| Overall length | 37.31mm |
| Socket size | 4mm |