Fan: DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
3414N/2GH
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 3414N/2GH
Specification for Fan: DC
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating voltage | 18...26V DC |
| IP rating | IP20 |
| Enclosure material | PBT |
| Power consumption | 3W |
| Additional functions | speed sensor |
| Rotational rate/speed | 3000rpm |
| Impeller material | PA plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 39dBA |