39100-1902
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
148.0
Product code:
39100-1902-1
Manufacturer: MOLEX
Manufacturer code: 39100-1902
Product downloads
Specification for 39100-1902
| Operating temperature | -40...105°C |
| Contacts pitch | 8mm |
| Colour | white |
| Type of connector | PCB terminal block |
| Number of pins | 2 |
| Body material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 20A |