39100-1910
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
24.0
Product code:
39100-1910
Manufacturer: MOLEX
Manufacturer code: 39100-1910
Specification for 39100-1910
| Contacts pitch | 8mm |
| Connector | terminal block |
| Type of connector | PCB terminal block |
| Number of pins | 10 |
| Body material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Height | 13.8mm |
| Body colour | white |
| Current rating | 20A |
| Spatial orientation | vertical |