39100-2203
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
62.0
Product code:
39100-2203-1
Manufacturer: MOLEX
Manufacturer code: 39100-2203
Product downloads
Specification for 39100-2203
| Contacts pitch | 12mm |
| Connector | terminal block |
| Type of connector | PCB terminal block |
| Number of pins | 3 |
| Body material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Height | 22.4mm |
| Body colour | white |
| Current rating | 40A |
| Spatial orientation | vertical |