Diode: TVS
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
3KSMC36A TRTB
Manufacturer: FAGOR
Manufacturer code: 3KSMC36A TRTB
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AB |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 36V |
| Max. forward impulse current | 51.6A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 44.2V |
| Leakage current | 20µA |