Fan: DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
4312M-1
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4312M
Specification for Fan: DC
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating voltage | 6...15V DC |
| Enclosure material | PBT |
| Power consumption | 3.1W |
| Rotational rate/speed | 2300rpm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | PA plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 39dBA |