Resistor network: Y; 47kΩ; No.of resistors: 5; THT; 0.3W; ±2%; 100V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4610X-102-473LF
Manufacturer: BOURNS
Manufacturer code: 4610X-102-473LF
Product downloads
Specification for Resistor network: Y; 47kΩ; No.of resistors: 5; THT; 0.3W; ±2%; 100V
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 300mW |
| Resistance | 47kΩ |
| Number of resistors | 5 |
| Operating voltage | 100V |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±2% |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Resistor features | terminals of all resistors are separated |
| Type of resistor network | Y |