Fan: AC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
4650X-1
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4650X
Specification for Fan: AC
| Supply voltage | 230V AC |
| IP rating | IP20 |
| Enclosure material | metal |
| Leads | terminal |
| Power consumption | 18W |
| Rotational rate/speed | 2650rpm |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 50dBA |