Fan: AC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
4656EZ
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4656EZ
Specification for Fan: AC
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP20 |
| Enclosure material | aluminium |
| Power consumption | 19W |
| Rotational rate/speed | 2950rpm, 2600rpm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 42dBA |