Fan: AC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4890N
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4890N
Specification for Fan: AC
| Supply voltage | 230V AC |
| IP rating | IP20 |
| Enclosure material | metal |
| Leads | terminal |
| Power consumption | 11W |
| Rotational rate/speed | 1550rpm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 25dBA |