32A; insulated; Urated: 1kV; violet; Plating: nickel plated; socket
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
49.7092-26
Manufacturer: STÄUBLI
Manufacturer code: 49.7092-26
Specification for 32A; insulated; Urated: 1kV; violet; Plating: nickel plated; socket
| Mounting | on panel, screw, soldered |
| Connector | socket |
| Colour | violet |
| Contact plating | nickel plated |
| Panel cutout diameter | 12.2mm |
| Current rating | 32A |
| Rated voltage | 1kV |
| Connector variant | insulated |
| Overall length | 38.5mm |
| Conform to the norm | EN 61010, CAT III 1000V |