Diode: TVS
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
5.0SMDJ20CA/TR13
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: 5.0SMDJ20CA/TR13
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 20V |
| Max. forward impulse current | 155A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 22.2...24.5V |
| Leakage current | 5µA |