BOURNS - 5.0SMDJ24CA-Q - TVS Diode, 5.0SMDJ-Q Series, Bidirectional, 24 V, 38.9 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
Product code:
5.0SMDJ24CA-Q
Manufacturer: BOURNS
Manufacturer code: 5.0SMDJ24CA-Q
Product downloads
Specification for BOURNS - 5.0SMDJ24CA-Q - TVS Diode, 5.0SMDJ-Q Series, Bidirectional, 24 V, 38.9 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins