Diode: TVS
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
5.0SMDJ30CA-Q
Manufacturer: BOURNS
Manufacturer code: 5.0SMDJ30CA-Q
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AB, SMC |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. forward impulse current | 103A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 33.3V |
| Leakage current | 2µA |