Diode: TVS
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
5.0SMDJ45CA-1
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: 5.0SMDJ45CA
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 45V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 300A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 52.65V |
| Leakage current | 5µA |