Diode: TVS
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
5.0SMDJ78CA/TR13
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: 5.0SMDJ78CA/TR13
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 78V |
| Max. forward impulse current | 39.7A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 86.7...95.8V |
| Leakage current | 2µA |