502250-2391
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
502250-2391
Manufacturer: MOLEX
Manufacturer code: 502250-2391
Specification for 502250-2391
| Operating temperature | -25...85°C |
| Electrical mounting | SMT |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | FFC (FPC) |
| Number of pins | 23 |
| Series | EASY |
| Contact material | copper alloy |
| Body material | polymer |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 200mA |
| Rated voltage | 50V |
| Spatial orientation | angled |