LED; 5mm; white cold; 5000mcd; 60°; 20mA; 2.6÷3.4V; Front: convex
Multiples:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Product code:
504WC2Z-W2-3PF
Manufacturer: LUCKYLIGHT
Manufacturer code: 504WC2Z-W2-3PF
Product downloads
Specification for LED; 5mm; white cold; 5000mcd; 60°; 20mA; 2.6÷3.4V; Front: convex
| Mounting | THT |
| Number of terminals | 2 |
| LED colour | white cold |
| LED lens | transparent |
| Front | convex |
| LED diameter | 5mm |
| Chromatic coordinates | x: 0.28; y: 0.28 |
| Colour temperature | 11000K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| LED current | 20mA |