Connector: PCB to PCB
Multiples:
7000.0
Minimum quantity:
7000.0
Product code:
505274-3412
Manufacturer: MOLEX
Manufacturer code: 505274-3412
Product downloads
Specification for Connector: PCB to PCB
| Operating temperature | -40...85°C |
| Electrical mounting | SMT |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | PCB to PCB |
| Number of pins | 34 |
| Current rating | 300mA |
| Rated voltage | 50V |
| Spatial orientation | vertical |