Product code: 50NHG00B
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: 50NHG00B
  • Kind of fuse
  • Power dissipation
  • Current rating
  • Rated voltage
  • Fuse size
  • Type of fuse
  • Fuse characteristics
  • Fuse characteristics
  • Breaking capacity
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; gG,gL; 50A; 500VAC; industrial; NH00
Kind of fuse industrial
Power dissipation 5W
Current rating 50A
Rated voltage 500V AC