Product code: 51-235.022DF
Manufacturer: EAO
Manufacturer code: 51-235.022DF
  • Type of switch
  • Switches features
  • Number of positions
  • Mounting hole diameter
  • Contacts configuration
  • Stable positions number
  • Button shape
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Switch: rotary with key; 22mm; Stabl.pos: 2; NC + NO; Pos: 2; 51
Type of switch rotary with key
Switches features the key can be removed at 0 position
Number of positions 2
Mounting hole diameter Ø22.3mm