Fan: DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
5114N/2
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 5114N/2
Specification for Fan: DC
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating voltage | 12...30V DC |
| IP rating | IP54 |
| Enclosure material | aluminium |
| Power consumption | 9.5W |
| Additional functions | speed sensor |
| Rotational rate/speed | 2900rpm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 48dBA |