Test lead; 3A; 2x 4mm angled banana plug-SMD test tweezers
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
5678-K-48
Manufacturer: POMONA
Manufacturer code: 5678-K-48
Product downloads
Specification for Test lead; 3A; 2x 4mm angled banana plug-SMD test tweezers
| Operating temperature | max. 50°C |
| Colour | black-red |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | beryllium copper |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 1.22m |
| Current rating | 3A |
| Connector variant | insulated |
| Type of test accessories | test lead |