Splice terminal: rail; 4mm2; ways: 1; terminals: 2; grey; Width: 6mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
57.504.0055.0
Manufacturer: WIELAND
Manufacturer code: 57.504.0055.0
Product downloads
Specification for Splice terminal: rail; 4mm2; ways: 1; terminals: 2; grey; Width: 6mm
| Electrical mounting | screw terminal |
| Colour | grey |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Width | 6mm |
| Height | 44.5mm |
| Current rating | 32A |
| Number of ways | 1 |
| Number of terminals | 2 |
| Conform to the norm | ATEX Ex |
| Mounting rail size | TS32, TS35 |
| Type of splice terminal | rail |