Fuse: fuse
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
410.0
Product code:
5ETP 6.3-R
Manufacturer: BEL
Manufacturer code: 5ETP 6.3-R
Specification for Fuse: fuse
| Mounting | THT |
| Resistance | 9mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | glass |
| Contact plating | tinned |
| Leads | axial |
| Current rating | 6.3A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 150A |